MPI2510V2-3R3-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MPI2510V2-3R3-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 1.6A 170MOHM SMD
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
1.6A
Frequency - Self Resonant :
35MHz
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
MPI25-V2
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Saturation :
2.1A
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
3.3μH
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Datasheets
MPI2510V2-3R3-R
Eaton-Electronics Division MPI2510V2-3R3-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD