MP2-R060-51S1-KR
Mfr.Part #
MP2-R060-51S1-KR
Description
CONN RCPT 60POS PCB
Specialized
Feature :
Mating Guide
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Finish :
Gold
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
1.5A
Packaging :
Bulk
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Series :
MP2
Pitch :
0.079 2.00mm