MP2-HP10-51P2-KR
- Mfr.Part #
- MP2-HP10-51P2-KR
- Description
- CONN HEADER BLADE PWR 10POS PCB
- Specialized
- Mount :
- Through Hole
- Contact Layout, Typical :
- 10 Power
- Packaging :
- Bulk
- Number of Positions Loaded :
- All
- Series :
- MetPak™ MP2
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Termination :
- Press-Fit
- Factory Lead Time :
- 10 Weeks
- Pitch :
- 0.236 6.00mm
- Mounting Type :
- Through Hole
- Connector Usage :
- Backplane
- Number of Rows :
- 5
- Operating Temperature :
- -55°C~125°C