MP2-H150-51S3-S-KR
Mfr.Part #
MP2-H150-51S3-S-KR
Manufacturer
3M
Description
CONN HDR FUTUREBUS+ 150POS PCB
Manufacturer :
3M
Product Category :
Specialized
Current Rating :
1.5A
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating (Amps) :
1.5A
Termination :
Solder
Pitch :
0.079 2.00mm
Color :
Beige
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Connector Style :
Futurebus+®
Contact Finish :
Gold
Operating Temperature :
-55°C~125°C