MNS2-9-IN-VD-200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MNS2-9-IN-VD-200
Manufacturer
Monnit
Description
ALTA INDUSTRIAL WIRELESS VOLTAGE
Manufacturer :
Monnit
Product Category :
Specialized Sensors
Subcategory :
Sensor Modules
Sensor Type :
Voltage Detection
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product :
Voltage Detection Sensors
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Type :
Multiple Function Sensor Modules
Package :
Bulk
Length :
94 mm
Series :
Mounting Style :
Screw Mount
Brand :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Operating Supply Voltage :
200 V
Product Category :
Height :
35 mm
Tradename :
ALTA
Type :
Wireless Voltage Detector, DC
Width :
58.84 mm