MMZ1608Y751BTD25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMZ1608Y751BTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 750 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Filter Type :
Signal Line
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) (Max) :
450mOhm
Number of Lines :
1
Tolerance :
25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Series :
MMZ
HTS Code :
Height :
939.8μm
Max DC Current :
500mA
Number of Functions :
1
Impedance @ Frequency :
750Ohm @ 100MHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
100MHz
Case Code (Metric) :
Impedance :
750Ohm
Width :
0.8mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Rated Current :
0.5A
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
MMZ1608Y751BTD25
TDK Corporation MMZ1608Y751BTD25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN