MMZ1005A152ETD25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMZ1005A152ETD25
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0402 1LN
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Series :
MMZ
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Published :
Impedance @ Frequency :
1.5kOhms @ 100MHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Filter Type :
Signal Line
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Lines :
1
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Max DC Current :
230mA
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
25%
Ratings :
AEC-Q200
Current Rating (Max) :
230mA
Impedance :
1.5kOhm
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.6Ohm
Weight :
652.039032μg
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
508μm
Height :
558.8μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
100MHz
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Length :
990.6μm
Height (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
MMZ1005A152ETD25
TDK Corporation MMZ1005A152ETD25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN