MMZ1005Y121CTD25
Mfr.Part #
MMZ1005Y121CTD25
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Width :
0.5mm
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Test Frequency :
100MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Number of Functions :
DC Resistance (DCR) (Max) :
180mOhm
MMZ
RMS Current (Irms) :
400mA
Max DC Current :
400mA
Impedance :
120Ohm
Height :
550μm
Production (Last Updated: 1 month ago)
Series Resistance :
180mOhm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
JESD-609 Code :
e2
Core Material :
Ferrite
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
25%
Rated Current :
0.4A
Datasheets
MMZ1005Y121CTD25
TDK Corporation MMZ1005Y121CTD25
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN