MMZ1005F470CTD25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMZ1005F470CTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 47 OHM 0402 1LN
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Impedance :
47Ohm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Impedance @ Frequency :
47Ohm @ 100MHz
Termination :
SMD/SMT
Number of Lines :
1
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Width :
0.5mm
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
MMZ
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
100mA
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Test Frequency :
100MHz
Tolerance :
25%
Filter Type :
Signal Line
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Weight :
652.039032μg
Height :
558.8μm
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MMZ1005F470CTD25
TDK Corporation MMZ1005F470CTD25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN