MMZ1005D680CTD25
Mfr.Part #
MMZ1005D680CTD25
Description
FERRITE BEAD 68 OHM 0402 1LN
Stock
20
In Stock :
20
Tolerance :
25%
Case Code (Imperial) :
0402
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Test Frequency :
100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
380mOhm
Impedance @ Frequency :
68Ohm @ 100MHz
Max DC Current :
400mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
400mA
Width :
0.5mm
Case Code (Metric) :
1005
Weight :
652.039032μg
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height :
558.8μm
Impedance :
68Ohm
Published :
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
MMZ1005D680CTD25
TDK Corporation MMZ1005D680CTD25
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN