MMRLJ103SC7224MFNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMRLJ103SC7224MFNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X7S 0204
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Base Product Number :
MMRLJ10
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
RoHS :
Details
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
Ratings :
Product Type :
Ceramic Capacitors
Subcategory :
Capacitors
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.22 µF
Series :
MMRL
Lead Spacing :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Applications :
Bypass, Decoupling, Medical, Non-Critical
Package / Case :
0204 (0510 Metric)
Brand :
Temperature Coefficient :
X7S
Lead Style :
Tolerance :
±20%
Product Status :
Active
Thickness (Max) :
0.014" (0.35mm)
Voltage - Rated :
6.3V
TAIYO YUDEN MMRLJ103SC7224MFNA01
MMRL 0.22 μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)