MMJCU31LBB7104MTPA01
Mfr.Part #
MMJCU31LBB7104MTPA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.1 µF
Base Product Number :
MMJCU31
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
TAIYO YUDEN MMJCU31LBB7104MTPA01
MMJC 0.1 μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)