MMJCQ32NSB7223MTPA01
Mfr.Part #
MMJCQ32NSB7223MTPA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1210
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Capacitance :
0.022 μF
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Base Product Number :
MMJCQ32
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Lead Style :
TAIYO YUDEN MMJCQ32NSB7223MTPA01
MMJC 0.022 μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MMJCQ32NSB7223MTPA01 Overview
Ceramic capacitor is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
MMJCQ32NSB7223MTPA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)