MMJCQ32NSB7104MTPA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMJCQ32NSB7104MTPA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
250V
Height - Seated (Max) :
Brand :
RoHS :
Details
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Lead Style :
Ratings :
Base Product Number :
MMJCQ32
Lead Spacing :
Applications :
Boardflex Sensitive, Medical, Non-Critical
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Series :
MMJC
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.1 µF
Product Type :
Ceramic Capacitors
Subcategory :
Capacitors
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Soft Termination
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MMJCQ32NSB7104MTPA01
MMJC 0.1 μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MMJCQ32NSB7104MTPA01 Overview
This device's program size/dimension is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
MMJCQ32NSB7104MTPA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)