MMF50SJR-430K
- Mfr.Part #
- MMF50SJR-430K
- Manufacturer
- YAGEO
- Package / Case
- MELF, 0207
- Datasheet
- Download
- Description
- RES SMD 5% 1/2W MELF
- Manufacturer :
- YAGEO
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Series :
- MMF
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Packaging :
- Tape and Reel (TR)
- Operating Temperature :
- -55°C~155°C
- Resistance :
- 430kOhm
- Tolerance :
- ±5%
- Number of Terminations :
- 2
- Power (Watts) :
- 0.5W 1/2W
- Composition :
- Metal Film
- Size / Dimension :
- 0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
- Package / Case :
- MELF, 0207
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Datasheets
- MMF50SJR-430K
MMF Series, Metal Film, 430kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C