MMF50SBRD100K
Mfr.Part #
MMF50SBRD100K
Package / Case
MELF, 0207
Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/2W MELF
MMF
Construction :
Cylindrical
Package / Case :
MELF, 0207
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
100kOhm
Packing Method :
TR
Metal Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
25 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Datasheets
MMF50SBRD100K
YAGEO MMF50SBRD100K
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 100kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C