MMF50SFRE1R54
Mfr.Part #
MMF50SFRE1R54
Package / Case
MELF, 0207
Description
RES SMD 1% 1/2W MELF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
MELF, 0207
Resistance :
1.54Ohm
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
MMF50SFRE1R54
MMF Series, Metal Film, 1.54Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C