MMF50SFRE12R
Mfr.Part #
MMF50SFRE12R
Package / Case
MELF, 0207
Description
RES SMD 1% 1/2W MELF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
12Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
MELF, 0207
Datasheets
MMF50SFRE12R
MMF Series, Metal Film, 12Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C