MMARQ219SCG470JTRA01
Mfr.Part #
MMARQ219SCG470JTRA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0805
Capacitance :
47 pF
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%
Base Product Number :
MMARQ21
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
250V
TAIYO YUDEN MMARQ219SCG470JTRA01
MMAR 47 pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
MMARQ219SCG470JTRA01 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G, NP0.
MMARQ219SCG470JTRA01 Features
a size/dimension of 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)