MMARQ167SCG3R3CTRA01
Mfr.Part #
MMARQ167SCG3R3CTRA01
Description
CAP CER 3.3PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.031" (0.80mm)
Capacitance :
3.3 pF
Series :
MMAR
TAIYO YUDEN MMARQ167SCG3R3CTRA01
MMAR 3.3 pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
MMARQ167SCG3R3CTRA01 Overview
A program's size/dimension is 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) for this device.Its coefficient is C0G, NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
MMARQ167SCG3R3CTRA01 Features
a size/dimension of 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)