MMARQ167SCG3R3BTRA01
Mfr.Part #
MMARQ167SCG3R3BTRA01
Description
CAP CER 3.3PF 250V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.031" (0.80mm)
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
3.3 pF
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
TAIYO YUDEN MMARQ167SCG3R3BTRA01
MMAR 3.3 pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
MMARQ167SCG3R3BTRA01 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm).This coefficient equals C0G, NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
MMARQ167SCG3R3BTRA01 Features
a size/dimension of 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)