MM5Z3V9B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MM5Z3V9B
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Description
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD523
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Working Test Current :
5 mA
Terminal Finish :
MATTE TIN
Diode Element Material :
SILICON
Polarity :
Unidirectional
HTS Code :
Package Shape :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Tak Cheong Electronics (Holdings) Co Ltd
Configuration :
Single
Number of Terminals :
2
Technology :
Zener
Reach Compliance Code :
Compliant
Diode Type :
ZENER DIODE
Terminal Form :
Flat
Terminal Position :
Dual
Dynamic Impedance-Max :
90 Ω
ECCN Code :
EAR99
Power Dissipation-Max :
0.2 W
Voltage Tol-Max :
2.05%