MM12-90APS-ZU0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MM12-90APS-ZU0
Manufacturer
SICK
Package / Case
Cylinder, Threaded - M12
Datasheet
Download
Description
ADVANCED PNP NO 2M CBL
Manufacturer :
SICK
Product Category :
Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
Frequency :
5kHz
Must Release :
90.00mm
Voltage - Supply :
10V~30V
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M12
Termination Style :
Cable Leads
Operating Temperature :
-25°C~75°C
Must Operate :
5.00mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Actuator Material :
MAGNET
Datasheets
MM12-90APS-ZU0
Cable Leads Magnet -25°C~75°C 10V~30V Cylinder, Threaded - M12
MM12-90APS-ZU0 Overview
A magnetic position sensor module is packaged in a Cylinder, Threaded - M12 package.
MM12-90APS-ZU0 Features
Package / Case: Cylinder, Threaded - M12
Operating Temperature: -25°C~75°C
Supply Voltage: 10V~30V
Frequency: 5kHz