MM12-60ANO-ZU0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MM12-60ANO-ZU0
Manufacturer
SICK
Package / Case
Cylinder, Threaded - M12
Datasheet
Download
Description
NPN NC M12 MAGNETIC SENS
Manufacturer :
SICK
Product Category :
Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
Actuator Material :
MAGNET
Must Operate :
5.00mm
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V~30V
Factory Lead Time :
3 Weeks
Frequency :
5kHz
Operating Temperature :
-25°C~75°C
Must Release :
60.00mm
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M12
Output Type :
NC
Datasheets
MM12-60ANO-ZU0
Cable Leads NC Magnet -25°C~75°C 10V~30V Cylinder, Threaded - M12
MM12-60ANO-ZU0 Overview
There are Cylinder, Threaded - M12 packages for the magnetic position sensor modules.
MM12-60ANO-ZU0 Features
Package / Case: Cylinder, Threaded - M12
Operating Temperature: -25°C~75°C
Supply Voltage: 10V~30V
Frequency: 5kHz