MLZ2012N220LT000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLZ2012N220LT000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 300MA 670MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Type :
Multilayer
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current Rating (Amps) :
300mA
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Current - Saturation :
70mA
Package / Case :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Material - Core :
Ferrite
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Series :
MLZ
Published :
Inductance :
22μH
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Test Frequency :
2MHz
Width :
1.2446mm
Length :
2.0066mm
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
670mOhm
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
300mA
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
MLZ2012N220LT000
TDK Corporation MLZ2012N220LT000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD