MLZ2012A1R0WTD25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLZ2012A1R0WTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 900MA 100 MOHM SMD
Stock
6
In Stock :
6
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 MILLI AMPERE
Construction :
RECTANGULAR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Test Frequency :
10MHz
Case Code (Imperial) :
0805
Series :
MLZ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation :
280mA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Ratings :
AEC-Q200
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Weight :
5.499807mg
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Metric) :
2012
Max DC Current :
900mA
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Material - Core :
Ferrite
Shielding :
Shielded
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
1μH
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
900mA
Number of Functions :
1
Published :
Mount :
Surface Mount
Height :
850μm
Type :
Multilayer
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
MLZ2012A1R0WTD25
TDK Corporation MLZ2012A1R0WTD25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD