MLZ2012N1R5LT000
Mfr.Part #
MLZ2012N1R5LT000
Description
FIXED IND 1.5UH 900MA 100MOHM SM
Stock
1
In Stock :
1
Published :
2013
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
190mA
Test Frequency :
2MHz
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Frequency - Self Resonant :
140MHz
Case Code (Imperial) :
0805
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Case Code (Metric) :
Current Rating :
900mA
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Inductance :
1.5μH
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Datasheets
MLZ2012N1R5LT000
TDK Corporation MLZ2012N1R5LT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD