MLZ1608M4R7WTD25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLZ1608M4R7WTD25
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 350MA 500MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Test Frequency :
2MHz
Current - Saturation :
120mA
DC Resistance (DCR) :
500MOhm
Type :
Multilayer
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Series :
MLZ
Factory Lead Time :
10 Weeks
Inductance Frequency - Test :
2MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating :
350mA
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.2 MILLI AMPERE
Rated Current-Max :
0.35A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
4.7μH
Shielding :
Shielded
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Material - Core :
Ferrite
Mount :
Surface Mount
Datasheets
MLZ1608M4R7WTD25
TDK Corporation MLZ1608M4R7WTD25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD