MKM33Z64CLL5
Mfr.Part #
MKM33Z64CLL5
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Package / Case
100-LQFP
Description
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP
Manufacturer :
Freescale Semiconductor
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
JESD-30 Code :
S-PQFP-G100
Package / Case :
100-LQFP
Height Seated (Max) :
1.7mm
Oscillator Type :
Internal
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Additional Feature :
VOLTAGE RANGE: 2.7 V TO 3.6 V (WHEN ANALOG FRONT END (AFE) IS USED)
e3
ECCN Code :
3A991.A.2
Packaging :
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.71V~3.6V
Length :
14mm
Has ADC :
Number of Terminations :
100
No
Factory Lead Time :
8 Weeks
Speed :
50MHz
Clock Frequency :
48MHz
Supply Voltage :
3.3V
Terminal Pitch :
0.5mm
Data Converter :
A/D 12x16b, 4x24b
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROCONTROLLER, RISC
Core Size :
32-Bit
Width :
14mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.71V