MK1471FE-R52
Mfr.Part #
MK1471FE-R52
Description
RES 1.47K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.47kOhm
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.098Diax0.268L 2.50mmx6.80mm
Min Operating Temperature :
70°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.5mm
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
MK1471FE-R52
Through Hole 1.47kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,