MJ5762FE-R52
Mfr.Part #
MJ5762FE-R52
Description
RES 57.6K OHM 1% 1/8W AXIAL
Max Power Dissipation :
125mW
Diameter :
1.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
125mW
Resistance :
57.6kOhm
Min Operating Temperature :
70°C
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated :
200V
Published :
Voltage - Rated DC :
400V
Size / Dimension :
0.073Diax0.138L 1.85mmx3.50mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
MJ5762FE-R52
Through Hole FIXED RESISTOR, 57.6kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,