MJ3241FE-R52
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MJ3241FE-R52
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 3.24K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.073Diax0.138L 1.85mmx3.50mm
Voltage - Rated DC :
400V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Composition :
Metal Film
Power Rating :
125mW
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Min Operating Temperature :
70°C
Published :
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Series :
Metal Devil® MJ
Mount :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
3.24kOhm
Number of Terminations :
2
Diameter :
1.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Epoxy Coated
Package / Case :
Axial
Datasheets
MJ3241FE-R52
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.24kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,