MHP-25ATA52-4K7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MHP-25ATA52-4K7
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.7K OHM 0.05% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.05%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.071Diax0.244L 1.80mmx6.20mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Axial
Series :
MHP
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
4.7kOhms
Length :
6.1976mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Datasheets
MHP-25ATA52-4K7
YAGEO MHP-25ATA52-4K7
4.7kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,