MH3225-300Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MH3225-300Y
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 1210 1LN
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height :
1.4986mm
Number of Lines :
1
Impedance @ Frequency :
30Ohm @ 100MHz
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Max DC Current :
3A
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) (Max) :
50mOhm
Construction :
Chip Bead
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Base Part Number :
MH3225
Test Frequency :
100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
2.5mm
Packing Method :
Tape and Reel
Length :
3.2mm
Tolerance :
25%
Rated Current :
3A
Shielding :
Unshielded
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Filter Type :
Power, Signal Line
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Impedance :
30Ohm
Material :
Ferrite
Series :
MH
Resistance :
30Ohm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Datasheets
MH3225-300Y
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN