MH1608-181Y
Mfr.Part #
MH1608-181Y
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 180 OHM 0603 1 LN
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Series :
MH
Impedance @ Frequency :
180Ohm @ 100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Rated Current :
2A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Filter Type :
Power, Signal Line
Number of Lines :
1
DC Resistance (DCR) (Max) :
100MOhm
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height :
0.8mm
Width :
0.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Max) :
2A
Base Part Number :
MH1608
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
18 Weeks
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MH1608-181Y
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN