MH1005-300Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MH1005-300Y
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
FERRITE BEAD 0402 1LN 30 OHM
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Bourns
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Subcategory :
Ferrites
Length :
1 mm
Test Frequency :
100 MHz
Package :
Digi-Reel?
Product Category :
Ferrite Beads
Product Status :
Active
Impedance :
30 Ohms
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
MouseReel
Series :
RoHS :
Details
Brand :
Bourns
Tolerance :
25 %
Product :
Ferrite Beads
Operating Temperature Range :
- 55 C to + 125 C
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
0.5 mm
Product Type :
Height :
0.5 mm
Datasheets
MH1005-300Y
Bourns, Inc. MH1005-300Y
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN