MGV252010SR33M-10
Mfr.Part #
MGV252010SR33M-10
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
FIXED IND 330NH 5.6A 22MOHM SMD
Inductance :
330nH
Current - Saturation :
7.3A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating (Amps) :
5.6A
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Factory Lead Time :
11 Weeks
DC Resistance (DCR) :
22mOhm Max
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Datasheets
MGV252010SR33M-10
Laird - Performance Materials MGV252010SR33M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD