MGV201610S1R5M-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MGV201610S1R5M-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 2.4A 99MOHM SMD
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation :
3.4A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Type :
Molded
Factory Lead Time :
11 Weeks
Shielding :
Shielded
Inductance :
1.5μH
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test :
1MHz
DC Resistance (DCR) :
99mOhm Max
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
MGV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Current Rating (Amps) :
2.4A
Datasheets
MGV201610S1R5M-10
Laird - Performance Materials MGV201610S1R5M-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD