MGV17074R7M-10
Mfr.Part #
MGV17074R7M-10
Description
FIXED IND 4.7UH 25A 5.5MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
5.5mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Inductance :
4.7μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Current Rating (Amps) :
25A
Size / Dimension :
0.693Lx0.665W 17.60mmx16.90mm
Current - Saturation :
50A
Datasheets
MGV17074R7M-10
Laird - Performance Materials MGV17074R7M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD