MGV1004150M-10
Mfr.Part #
MGV1004150M-10
Description
FIXED IND 15UH 6.25A 45MOHM SMD
Stock
384
In Stock :
384
Height Seated (Max) :
0.173 4.40mm
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Current - Saturation :
10A
Inductance :
15μH
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating (Amps) :
6.25A
Size / Dimension :
0.433Lx0.394W 11.00mmx10.00mm
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MGV1004150M-10
Laird - Performance Materials MGV1004150M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD