MGV1707220M-10
Mfr.Part #
MGV1707220M-10
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 22UH 12A 26.5MOHM SMD
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.693Lx0.665W 17.60mmx16.90mm
DC Resistance (DCR) :
26.5mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating (Amps) :
12A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current - Saturation :
23A
Inductance :
22μH
Datasheets
MGV1707220M-10
Laird - Performance Materials MGV1707220M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD