MGV17071R0M-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MGV17071R0M-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 52A 2 MOHM SMD
Stock
150
In Stock :
150
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Inductance :
1μH
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Saturation :
70A
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Current Rating (Amps) :
52A
Size / Dimension :
0.693Lx0.665W 17.60mmx16.90mm
Series :
MGV
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
12 Weeks
DC Resistance (DCR) :
2mOhm Max
Datasheets
MGV17071R0M-10
Laird - Performance Materials MGV17071R0M-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD