MGV1203100M-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MGV1203100M-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 7A 34 MOHM SMD
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
34mOhm Max
Inductance :
10μH
Current - Saturation :
14A
Size / Dimension :
0.531Lx0.496W 13.50mmx12.60mm
Test Frequency :
100kHz
ECCN Code :
EAR99
Depth :
12.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
MGV
Inductance Tolerance :
20%
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
HTS Code :
Max DC Current :
7A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Molded
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height :
3.5mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mount :
Surface Mount
RMS Current (Irms) :
7A
REACH SVHC :
Unknown
Shielding :
Shielded
Published :
Composition :
Wirewound
Current Rating :
7A
Datasheets
MGV1203100M-10
Laird - Performance Materials MGV1203100M-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD