MFR50SJR-52-2M7
Mfr.Part #
MFR50SJR-52-2M7
Description
RES 2.7M OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Series :
MFR
Supplier Device Package :
Resistance :
2.7MOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR50SJR-52-2M7
2.7MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,