MFR50SJR-52-270K
Mfr.Part #
MFR50SJR-52-270K
Description
RES 270K OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
270kOhm
Datasheets
MFR50SJR-52-270K
270kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,