MFR50SJR-52-1K2
Mfr.Part #
MFR50SJR-52-1K2
Description
RES 1.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
1.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR50SJR-52-1K2
1.2kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,