MFR50SJR-52-18R
Mfr.Part #
MFR50SJR-52-18R
Description
RES 18 OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Resistance :
18Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
MFR50SJR-52-18R
18Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,