MFR50SJB-52-1R8
Mfr.Part #
MFR50SJB-52-1R8
Description
RES 1.8 OHM 5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
1.8Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Datasheets
MFR50SJB-52-1R8
1.8Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,