MFR50SJB-52-0R1
Mfr.Part #
MFR50SJB-52-0R1
Description
RES 0.1 OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Supplier Device Package :
Resistance :
100mOhms
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
MFR50SJB-52-0R1
100mOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,