MFR50SFTE52-8R06
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-8R06
Description
RES 8.06 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
8.06Ohms
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
MFR
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR50SFTE52-8R06
YAGEO MFR50SFTE52-8R06
8.06Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,